Bruisend Noordereiland 2026-2027

Expeditie Noordereiland ondersteunt ook dit jaar weer diverse activiteiten en wil graag ook weer ideeën ophalen voor 2027.

Dit voorjaar en deze zomer ondersteunt Expeditie Noordereiland weer een aantal interessante activiteiten, onder meer d.m.v. fondsenwerving en advies:

  • In mei waren er interessante en goed bezochte lezingen van historicus Ferrie Weeda bij café-biljart ’t Haventje en het Huis van de Wijk;
  • De gidsen van Strijd om de Maasbruggen leidden in mei en juni weer vele belangstellenden langs markante plekken van de strijd om de Maasbruggen tijdens de Tweede Wereldoorlog;
  • Eind augustus is er mogelijk weer een nieuwe editie van StreetKitchen;
  • Ook in augustus wordt er weer een BuitenBios georganiseerd aan de Maas.

Allemaal kleinschalige activiteiten van, door en voor Noordereilanders met gemeenschapszin. Goed voor de onderlinge verbinding en altijd vrolijk en gezellig. Iedereen wordt dan ook uitgenodigd om er te zijn, of – nog beter – om als vrijwilliger een steentje bij te dragen aan de feestvreugde.

Nieuwe brainstorm
In het najaar is het dan weer tijd om na te denken over nieuwe activiteiten in het nieuwe jaar. Daarvoor wil het bestuur net als eerdere keren daarover samen met bewoners en culturele ondernemers in gesprek om ideeën op te halen en te kijken welke daarvan mogelijk uitvoerbaar zijn. De datum voor deze brainstormsessie  wordt zo spoedig mogelijk bekend gemaakt. Dus hou deze website en de Noordereiland media  (website, facebook, insta) in de gaten.

Bestuur Stichting Expeditie Noordereiland